Andreja Hlinku si pripomenú pri jeho pomníku v Ružinove pri 81. výročí jeho narodenia

Andreja Hlinku si pripomenú pri jeho pomníku v Ružinove pri 81. výročí jeho narodenia

Spoločnosť Andreja Hlinku a DEDIČSTVO OTCOV, o. z., pozývajú na uctenie si pamiatky kňaza a národovca Andreja Hlinku. Uskutoční sa pri príležitosti 81. výročia jeho úmrtia. Spomienka bude v piatok 16. augusta 2019 o 17:00 pri pomníku Andreja Hlinku v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove.

Andrej Hlinka, obetavý a verný Kristov kňaz, nekonformný politik a človek čistého srdca patrí k najvýznamnejším osobnostiam národného a kresťanského života nášho národa. Národná rada Slovenskej republiky dňa 26. októbra 2007 prijala zákon 531/2007 o zásluhách Andreja Hlinku o štátotvorný slovenský národ a o Slovenskú republiku. Na ocenenie mimoriadnych zásluh Andreja Hlinku bola v budove Národnej rady Slovenskej republiky nainštalovaná busta Andreja Hlinku a pamätná tabuľa, na ktorej je uvedený text: "Andrej Hlinka sa zaslúžil o slovenský národ a Slovenskú republiku".
 
V programe vystúpi historik Anton Hrnko, huslistka Katarína Jablokova, operný spevák Ivan Ožvát a fujarista Štefan Suchý. Pietnu spomienku ukončia kladením vencov a hymnickou piesňou Kto za pravdu horí. „Pozývame Vás do ružinovského Parku Andreja Hlinku, aby sme si spoločne v deň jeho odchodu do večnosti uctili pamiatku otca národa spomienkovou slávnosťou a kladením vencov k jeho pamätníku,“ pozýva Daniela Suchá z DEDIČSTVA OTCOV, o. z.
 
(Zdroj: Dedičstvo otcov a TKKBS)