Chystáme zmenu. Podporte nás!

Chystáme zmenu. Podporte nás!

Ideme redizajnovať a chceme prinášať viac obsahu. Bez vás to ale nepôjde.

Projekt AndrejHlinka.sk funguje úspešne už viac ako 6 rokov a návštevníkom sa mohol úspešne zobraziť už viac ako 50 000-krát. Vďaka našim webstránkam ste si mohli prečítať kompletný Hlinkov životopis, jeho vlastné články, ako prvých sme vás informovali o novom televíznom dokumente a svoju rolu sme zohrali aj pri Hlinkovej podpore v celonárodnej ankete Najväčší Slovák. 

AndrejHlinka.sk je iný ako ostatné webstránky. Na Slovensku má len veľmi málo osobností z našej minulosti internetovú stránku, ktorá by podrobne mapovala ich život. Nehovoriac o tom, že takýmto stránkam chýba objektívny a vyvážený pohľad. Sme radi, že projekt venovaný osobnosti Andreja Hlinku je svetlou výnimkou!

Po šiestich rokoch, čo beží tento projekt, sme identifikovali niekoľko slabých miest, ktoré chceme odstrániť koncom roka 2020 a začiatkom roka 2021:

  • Dizajn tejto webovej stránky zostarol a potrebujeme ju zatraktívniť, aby bola moderná a dynamická.
  • Chýba responzivita pre mobilné zariadenia a SEO optimalizácia, čím by sa tiež mala podporiť vyššia návštevnosť webu.
  • Dodávateľ redakčného systému, s ktorým sme spolupracovali, už ďalej nevyvíja tento softvér, a preto je nutné prejsť na nový.
  • Chceme posilniť viac našu viditeľnosť na sociálnych sieťach, najmä na Facebooku, Instagrame a Youtube. 
  • Navyše plánujeme spustiť niekoľko podcastov a videí na tému histórie a slovenských dejín, predovšetkým o A. Hlinkovi.
  • Prácou v archívoch a knižniciach chceme viac priblížiť samotné, autentické myšlienky A. Hlinku pomocou dobových dokumentov, článkov, výstrižkov a fotografií.  
  • Radi by sme viacej rozvinuli spoluprácu predovšetkým s mladými historikmi a nadchli ich pre tému Andreja Hlinku a získali nových spolupracovníkov a tvorcov aj z radov širšej, laickej či odbornej, verejnosti.

Tieto všetky plány si žiadajú nielen značné tvorivé úsilie a osobnú energiu, ale aj nemálo finančných prostriedkov. Rozpočet technického, softvérového, hardvérového a personálneho zabezpečenia „redizajnu“ webu a posilnenia obsahu AndrejHlinka.sk sa šplhá k 7 000 eurám. Hľadáme ľudí dobrej vôle, ktorí by na obnovu a reštart jediného internetového projektu o jednej z najvýznamnejších postáv 19. a 20. storočia mohli prispieť. Budeme veľmi radi, ak by ste naším podporovateľom stali aj vy! 

Vopred ďakujeme za Vašu štedrosť a podporu, ktorú poukážete na číslo účtu SK09 6500 0000 0036 5048 1508. Do poznámky pre prijímateľa, prosíme, uveďte: "Hlinka".

ĎAKUJEME!

 

Vo vašom mobile môžete pomocou aplikácie na internet banking naskenovať tento kód a podporiť nás jednorazovo sumou 5 eur, ktorú si môžete ľubovoľne zmeniť: